Proszę wpisać szukaną frazę
Dan Cake wraz z Nadleśnictwem Chrzanów sadzi drzewa za przejechane kilometry

Marka Dan Cake w miniony poniedziałek wzięła udział w tegorocznej akcji sadzenia drzew, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Chrzanów. Sadzenie odbyło się na terenie powiatu chrzanowskiego i stanowi planowy element gospodarki leśnej prowadzonej przez tutejsze nadleśnictwo. Pracownicy firmy wraz z rodzinami, a także przedstawiciele wspieranych przez Dan Cake lokalnych organizacji i szkół, pod okiem leśników posadzili 4 tysiące drzew. To efekt rozpoczętego dwa lata temu wewnętrznego wyzwania, w ramach którego pracownicy firmy uprawiając sport i osiągając założone pułapy kilometrowe, otrzymywali od nadleśnictwa wirtualne sadzonki. 

 

Akcja sadzenia „uzbieranych” w wyzwaniu, prawdziwych już drzewek, odbyła się na terenie Leśnictwa Mętków w rejonie Wygiełzowa i standardowo zaczęła się od krótkiego szkolenia, poprowadzego przez Annę Rejdych, specjalistę ds. stanu posiadania, turystyki i edukacji, która poinstruowała zebranych wolontariuszy, w jaki sposób prawidłowo umieścić sadzonki w gruncie.

 

 

Leśnicy co roku dokonują odnowień powierzchni leśnej celem zachowania trwałości lasu i jego różnorodnych funkcji. Tej wiosny posadziliśmy ponad 2 miliony sadzonek drzew na powierzchni 347 ha. Wśród wysadzonych gatunków, oprócz dominującej w naszych lasach sosny, pojawił się szereg innych gatunków, takich jak: buk, dąb, brzoza, modrzew, świerk, lipa, jodła, jawor, wiąz, olcha oraz grab. Im bardziej żyzne siedlisko, tym planowane jest większe zróżnicowanie gatunkowe dla zachowania bioróżnorodności naszych lasów oraz jego odporności na działanie czynników biotycznych i abiotycznych. Tegoroczne sadzenie odbywa się w ramach kampanii „Łączą nas drzewa” podczas, której sadzimy „Las Pamięci Jana Pawła II”. Miejsce naszego sadzenia zostało oznaczone tablicą pamiątkową, zatem będzie można tutaj wracać i obserwować rosnący las – powiedział Pan Krzysztof Gołąbek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Chrzanów.

Mając na uwadze, że las rośnie powoli i zagraża mu wiele rzeczy, takich jak: pożary, degradowanie siedlisk leśnych poprzez ich zaśmiecanie, szkody od zwierzyny oraz anomalie pogodowe, staramy się podkreślać, jak ważna jest dbałość o każde drzewo. To od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądał wczoraj posadzony las – dodaje Anna Rejdych, specjalista ds. stanu posiadania, turystyki i edukacji w Nadleśnictwie Chrzanów.

„Odjechane Wyzwanie”, bo tak nazywa się wewnętrzna akcja sportowa Dan Cake, odbywało się w ramach firmowego projektu CSR „Robimy Klimat” i polegało na dojeżdżaniu do pracy rowerem lub trenowaniu biegania czy nordic walking. Każdy pokonany przez pracowników firmy kilometr, zliczany przez dedykowaną projektowi aplikację, stanowił ekwiwalent jednej sadzonki drzewa, którą finalnie zapewniło Nadleśnictwo Chrzanów. Tym samym po raz kolejny udało się uzbierać aż 4 tysiące sadzonek, które za kilka lat stworzą na terenie Leśnictwa Mętków odnowiony fragment lasu.

 

Z naszego firmowego sadzenia drzew robi się już powoli tradycja. Akcję przeprowadziliśmy w zeszłym oraz w tym roku, a właśnie wystartowaliśmy z nową edycją naszego wyzwania i już zbieramy kolejne sadzonki, które planujemy posadzić przyszłą wiosną. 8 tysięcy nowych drzewek w regionie to nie tylko efekt wysiłków naszych pracowników, ale także owocnej współpracy z Nadleśnictwem Chrzanów. Liczymy na to, że przy dalszym wsparciu nadleśnictwa oraz dzięki zaangażowaniu naszych pracowników corocznie będziemy mieli swój udział w pracach odnowieniowych powierzchni leśnych prowadzonych przez Nadleśnictwo Chrzanów w okolicach naszego zakładu produkcyjnego – mówi Jakub Gier, Koordynator Projektu CSR „Robimy Klimat” w Dan Cake Polonia.

 

Firma Dan Cake Polonia od kilku lat prowadzi zintegrowane działania CSR skupione wokół projektu „Robimy Klimat”, realizując w regionie chrzanowskim inicjatywy proekologiczne, wspierając tutejszy sport czy działając na rzecz lokalnej społeczności.

 

 

 

Wróć do aktualności