Proszę wpisać szukaną frazę
Dan Cake posadzi 4000 drzew

Inicjatywa jest efektem współpracy z Nadleśnictwem Chrzanów, a jej trzon stanowi wewnętrzne wyzwanie sportowe, organizowane z udziałem pracowników firmy Dan Cake.

„Odjechane Wyzwanie” polegało na dojeżdżaniu do pracy rowerem oraz organizowaniu treningów biegowych. Każdy przebiegnięty lub przejechany przez pracowników kilometr, zliczany przez dedykowaną projektowi aplikację, stanowił ekwiwalent 1 sadzonki drzewa, zapewnianej przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Chrzanów. Limit 4000 sadzonek został osiągnięty już po niespełna 2 miesiącach inicjatywy, która realizowana jest w ramach firmowego projektu CSR „Dan Cake Robimy Klimat”.

Współpraca z Nadleśnictwem Chrzanów to dla nas szczególnie ważny projekt, ponieważ w ramach jednej inicjatywy promujemy zdrowy, sportowy styl życia wśród pracowników, a jednocześnie dbamy o ekologię i naturę wokół nas. 4000 nowych drzew, które wspólnie posadzimy przyszłą wiosną, to tak naprawdę spory las, w którego powstanie zaangażowała się nasza firmowa społeczność – mówi Małgorzata Chudzik, Członek Zarządu Dan Cake Polonia.

W ramach inicjatywy Dan Cake ufundował również 11 ławostołów – miejsc odpoczynku, które doposażyły istniejące na terenie Nadleśnictwa Chrzanów miejsca parkowania pojazdów w trzech leśnictwach: Mętków, Kroczymiech oraz Piła Kościelecka.

Akcja sadzenia drzew odbędzie się wiosną 2022 roku.

 

Wróć do aktualności