Proszę wpisać szukaną frazę
Nasz mural oczyszczający powietrze już gotowy!

Ma moc 170 drzew i można na nim odszukać charakterystyczne dla regionu miejsca oraz detale związane ze sportowymi i proekologicznymi aktywnościami.  Mowa o muralu, który z końcem lipca powstał w Chrzanowie w wyniku współpracy, którą podjęliśmy z Miastem Chrzanów oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Chrzanowie.

Mural, oprócz tego, że podnosi estetykę okolicy, działa jak las w środku miasta - został bowiem w całości wykonany ze specjalnych farb fotokatalitycznych. Zawarty w nich dwutlenek tytanu przyciąga i neutralizuje smog na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w procesie fotosyntezy zachodzącym w roślinach.

Malowidło powstało w ramach naszego projektu CSR, realizowanego pod hasłem „Robimy Klimat”. W ramach tej inicjatywy m.in. prowadzimy własną, miejską pasiekę, uruchomiliśmy trzy regionalne gry terenowe, instalujemy łąki kwietne i wspieramy lokalne drużyny sportowe.

Mural powstał na ścianie kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Mickiewicza w Chrzanowie. Za projekt graficzny odpowiada agencja 19 Południk, a wykonaniem zajęła się agencja artystyczna „Nietak”.

Wróć do aktualności